Top 10 padomi rakstot CV

Laba CV uzrakstīšana var būt viens no grūtākajiem darba meklēšanas uzdevumiem. Lielākā daļa darba devēju tērē tikai dažas sekundes, skenējot katru CV, pirms to piestiprina “Jā” vai “Nē” kaudzē. Skarbi!

Bet nekad nebaidies! Mēs esam apkopojuši mūsu Top 10 padomus par to, kā parādīt pasaulei “tas ir man!” un iegūt šo vissvarīgo interviju.

1. Saglabājiet to reāli!
Parasti CV jābūt ne vairāk kā divām lappusēm, un tas ir divas lapas no A4 papīra! Darba devēji vidēji iztērē tikai astoņas sekundes, skatot katru CV, un pārliecinošs veids, kā iznākt sev uz priekšu, ir nosūtīt viņiem visu savu dzīves stāstu. Saglabājiet to perfekti, līdz vietai, un saglabājiet šos neparasti mazos datus intervijai.

2. Pielāgojiet to
Mēs visi esam to izdarījuši. Vizējot to pašu CV daudziem darba devējiem, lai ietaupītu laiku … Apstāšanās! Ņemiet laiku, lai mainītu savu CV par katru lomu, kuru jūs iesniedzat. Izpētiet uzņēmumu un izmantojiet darba sludinājumus, lai precīzi noteiktu, kādas prasmes jums vajadzētu norādīt uz tiem. Viņi novērtēs acīmredzamos centienus.

3. Iekļaujiet personisku paziņojumu
Neņem tikai, ka darba devējs redzēs, kā jūsu pieredze ir saistīta ar viņu darbu. Tā vietā izmantojiet īsu personisku paziņojumu, lai izskaidrotu, kāpēc jūs esat labākais darbinieks. Tas būtu jāatspoguļo jūsu pavadvēstulē, kā arī skatiet mūsu padomus, kā veidot perfektu pavadvēstuli

4. Neatstājiet atstarpes
Mēs esam cinisks ķekars un atstāj acīmredzamas nepilnības savā CV, nekavējoties padara darba devējus par aizdomīgiem – un viņi nesniegs jums priekšrocības šaubām. Ja esat bezdarbnieks, tas var būt jāuztraucas, bet tikai pozitīvi jāpievērš uzmanība. Vai jūs veica kursu, strādājāt brīvprātīgi vai attīstījāt prasmes, piemēram, saziņu, komandas darbu vai projektu vadību? Ja tā, tad skaties par to!

5. Saglabājiet to strāvu
Jums vajadzētu saglabāt savu CV aktuāli, vai jūs meklējat darbu vai ne. Katru reizi, kad savā karjerā rodas kaut kas nozīmīgs, ierakstiet to, lai jūs vēlāk neaizmirstat kaut ko, kas varētu būt svarīgs.

6. Jūsu ceļu kļūda
Darba devēji meklē kļūdas CV, un, ja viņi tās atrod, tas liek jums izskatīties ļoti slikti. David Hipkin, Reed Business Information aģentūras personāla atlases un resursu vadītājs brīdina: “Ar lielāko daļu darba devēju, kas šobrīd piedzīvo milzīgus pieteikumu iesniedzēju apjomus, dodot viņiem attaisnojumu, lai noraidītu jūsu pieteikumu kļūdainu kļūdu dēļ, nebūs palīdzēt jums nodrošināt interviju.” Ja neesat pārliecināts, izmantojiet pareizrakstības pārbaudītāju un lūdziet kādam citam vēlreiz pārbaudīt, ko esat rakstījis. Un neignorējiet visbiežāk sastopamās CV kļūdas

7. Pastāsti patiesību
Ikvienam ir sava CV, vai ne? NĒ! Pietura! Nepiespiests jūsu CV var jums nogādāt veselu virkni nepatikšanas, kad runa ir par darba devējiem, kuri pārbauda jūsu fona un atsauces. Pēdējais lieta, ko vēlaties, ir sākt darbu un pēc tam zaudēt savu jauno darbu par meliem. Intervijas posmā jūs arī varat tikt nozvejotas, kad pēkšņi nevarat atbildēt uz jautājumiem par to, ko jūs apgalvojat zināt. Un tas var būt ļoti neērti!

8. Matemātika
Tas var likties mēms, bet, dublējot savus sasniegumus ar numuriem, tas padara daudz pārdošanu ērtāku. Rakstot savu darba vēsturi, ne tikai teiksim, ka jūs palielinājāt pārdošanas apjomus; pastāstiet viņiem, ka pārdošanas apjoms sešos mēnešos ir palielinājies par 70%. Dabūt to? Lielie numuri ir īpaši labi (lai gan neaizmirstiet mūsu saraksta 7. punktu!).

9. Padariet to izskatīgu
Mēs dzīvojam pasaulē, kurā ir viss attēls, un tas attiecas arī uz jūsu CV. Uzklikšķiniet, lai uzzinātu vairāk. Izmantojiet aizzīmju punktus un atstājiet teikumus īsu. Izmantojiet grafiskā dizaina triku, atstājot daudz atstarpes starp tekstu un starp kategorijām, lai padarītu izkārtojumu viegli uz acīm. Varat arī radoši sazināties ar savu darba pieteikumu!

10. Izmantojiet atslēgas vārdus
Ja esat augšupielādējis CV uz darba vietni, lai darba devēji varētu atrast jūs, atslēgvārdi ir ļoti svarīgi. Amatu nosaukumi un darba buzzwords palīdzēs meklētājprogrammai izlasīt savu CV no kaudzes. Apjucis? Vai nav Piemēram, mārketinga kandidāts var pieminēt SEO (Search Engine Optimization), tiešo mārketingu un digitālo mārketingu, piemēram, … Ja neesat pārliecināts, meklējiet tiešsaistē un redziet, kādi vārdi parasti tiek minēti, ievadot savu amata nosaukums.

Author: Toms Ozols

Hei visiem, šeit Toms, un man ir lieliskas ziņas! Mūsu blogs Bad Ad beidzot ir gaisā!!! Ja esat sekojuši manām un manu domubiedru gaitām, noteikti zinat, ka reklāma mums ir kā gaiss, kā asinis, kā... nebeidzamas peļņas iespējas! Nāciet, lasiet un pasūtiet reklāmu pie mums! Būs labi gan mums, gan jums, un rezultāts garantēts.