Kas ir CV: īsa dzīves apraksta vēsture

No senās 15. gadsimta pergamenta līdz mūsdienīgajiem LinkedIn profiliem, CV, kā mēs zinām, tas ir nogājis tālu.

Ikviens zina vienu: talantīgs uzņēmējs ar pietiekamām prasmēm un interesēm, lai aizpildītu enciklopēdiju – nemaz nerunājot par vienu A4 malu. Tad tas nebūs pārsteigums, lai noskaidrotu, ka sākotnējais “renesanses cilvēks”, Leonardo da Vinci, bija tas, kurš izgudroja CV, lai sāktu.

Leģenda vēsta, ka Leo cerēja uz darbu no Milānas hercoga, tāpēc viņš sagatavoja sarakstu ar viņa prasmēm un sasniegumiem (tostarp skulptūru un vieglo tiltu būvniecību), lai ieskaidrotu hercogu. Tādējādi pirmais atsākums tika ievietots papīra formātā 1482. gadā.

Bet jums nav jābūt meistaram, lai izceltos starp CV. Runa ir par savu stāstu, kā tikai jūs zināt. Galu galā latīņu vārda “curriculum vitae” nozīme, no kuras nāk vārds “CV”, nozīmē „manas dzīves gaitu”.

Neatkarīgi no tā, vai jūs piesakāties paaugstināšanai amatā savā pašreizējā darba vietā vai pilnībā izveidojat jaunu karjeras ceļu, atsākšana spēlē galveno lomu, lai gleznotu tevi par darbiniekiem. Meistarīgi izstrādāts CV ir pirmais solis ceļā uz vēlamo karjeru, un ir svarīgi zināt, kā noķert potenciālo darba devēja acu, jo, tāpat kā modes CV, nāk un iet.

1940-tajos gados, pirms varēja uzbudināt vervētāju ar uzvarētāju LinkedIn profila fotoattēlu, vidējais CV būtu vairāk lasāms kā vadītāja apliecība nekā personisks stāsts. Augstākie, svari, vecums un ģimenes stāvoklis bija galvenie faktori, kas jāiekļauj, iepazīstinot sevi ar potenciālajiem darba devējiem.

Tomēr divdesmit gadus vēlāk darba devēji sāka meklēt pretendentus kā kaut ko lielāku, nekā to daļu summa. Jūsu hobiju un interešu uzskaitīšana – akrobātika, Scrabble, cepšana – bija pēkšņi modē. Digitālās uzrakstīšanas izgudrošana 1970. gados sāka sniegt CV, kā arī būtību.

Patiesais renesanses periods CV stāstītajā vēsturē radās ar World Wide Web izgudrojumu 1990. gadu sākumā. Gone bija dienas, kad barošanas jūsu CV uz faksa aparātu un cerot uz labāko. Divdesmit gadus atpakaļ, tā vietā, pievienojot savu CV e-pastam, tas kļuva par normu. Un tā arī izmisīgi pārbaudīja jūsu iesūtni, cerot uz atbildi.

LinkedIn uzsākšana 2003. gadā liecināja par lielāku profesionālās identitātes un sociālo mediju klātbūtnes integrāciju. Mūsdienās atsākt neizbēgami būs ietverts Twitter rokturis vai saite uz emuāru, kā arī tradicionālie informācijas punkti. Jūs varat arī pilnībā gaidīt, lai Google darbinieks nosauks jūsu vārdu, kas nozīmē, ka, iespējams, domājat, pirms ievietojat šo jaunāko Facebook statusu.

Vairāk nekā 500 gadus vecs dzīves apraksts ir atteicies novecot, bet ar jaunām platformām ir pilnīgi jauni veidi, kā prezentēt sevi un savu pieredzi. Neskatoties uz to, ka CV ir nepārtraukti attīstījusies, CV joprojām ir vissvarīgākais līdzeklis, lai informētu potenciālo darba devēju par jums. Atsākt, tāpat kā jūs, ir nogājis garu ceļu.

Author: Toms Ozols

Hei visiem, šeit Toms, un man ir lieliskas ziņas! Mūsu blogs Bad Ad beidzot ir gaisā!!! Ja esat sekojuši manām un manu domubiedru gaitām, noteikti zinat, ka reklāma mums ir kā gaiss, kā asinis, kā... nebeidzamas peļņas iespējas! Nāciet, lasiet un pasūtiet reklāmu pie mums! Būs labi gan mums, gan jums, un rezultāts garantēts.